2018-05-12, 15:00:00

Sponsorzy

Zostań sponsorem Klubu

I ty możesz zostać sponsorem klubu Lks Orzeł Janowiec Kościelny.
Wystarczy kupić bilet na mecz,przekazać nagrodę do losowania w trakcie meczu,wpłacić
pieniądze na konto klubu czy też zapisać się do Klubu Kibica i regulować co miesiąc składki.
Liczy się każda złotówka.Nie zwlekaj-pomóż drużynie.

Jest  pierwsze majowe zwycięstwo Orła

.W meczu 23 kolejki V ligi,Lks Orzeł pokonał  Syrenę  Młynary 6-0!

Pierwsza  połowa  to wyrównane spotkanie.Syrena gra z wiatrem,ustawiona wysoko często  łapie naszych graczy na"spalonym"Sporo  takich akcji inicjuje Orzeł,ale większość pali  na panewce.Od  pierwszych minut bardzo aktywny jest Bartek Szczypiński,który pod nieobecność Pawła Szypulskiego gra z nr.10 na koszulce.W 10 min.Bartek  sunie lewą  stroną i oddaje groźny strzał,ale  w boczną  siatkę.Następne minuty to  okazje Mateusza Lewikowskiego i Krzysztofa Ramy,ale na posterunku bramkarz Syreny.Po kwadransie pierwsza  groźna akcja gości,po rzucie rożnym.W 25 min.znów  akcja Orła lewą  stroną.i znów  w roli głównej Bartek Szczypiński.Wykorzystał  podanie Mateusza Lewikowskiego i popędził  w pole karne Syreny.Tym razem przymierzył  po "długim rogu" i piłka zatrzepotała w siatce.Orzeł  na chwilę  oddaje inicjatywę,a Syrena stwarza zagrożenie pod janowiecką bramką.W 30 min.dwukrotnie w opałach Łukasz Radzikowski ale broni skutecznie w obu sytuacjach.Nadal spore zamieszanie po  rzutach rożnych  bitych przez drużynę  gości.Pięć  minut później z kontrą  wychodzi Orzeł.Grzegorz Mróż wypuszcza na wolne pole  Bartka Szczypińskiego,ale  sędzia liniowy  wskazuje pozycję spaloną.W  przerwie trochę pokropiło,ale  za to ustał  wiatr.Drugą połowę odważniej  zaczęli  goście,ale już po chwili  do głosu dochodzi Orzeł.Na obronie jak profesor broni  i dyryguje kolegami  Jakub Rogowski.W 50 min.rzut wolny wykonuje Adaś  Wąsowski.Z kłopotami,ale jednak broni bramkarz z Młynar.Pięć minut później  sam na sam z bramkarzem jest Grzegorz Mróz,jednak jego  strzał  ociera się  o słupek i wychodzi za linię  boiska.Zmęczonego i poturbowanego  Mateusza Lewikowskiego zmienia Piotr Kurzac.Bardzo   owocna zmiana,a Piotr gra niczym rutyniarz.Po  chwili  dwie świetne akcje Bartka Szczypińskiego,ale  znów górą bramkarz Syreny.Czyżby  powtórka zmarnowanych sytuacji z pucharowej środy? Potężnym strzałem z 25 m. popisuje się  Kamil Rutkowski,ale  znów  bramkarz na swoim miejscu.W  62 min.solowa akcja kapitana Orła,Grzesia Mroza,ale  zamiast  zdecydować  się  na strzał,podaje piłkę,ale adresat jest na spalonym.W  odpowiedzi  rzut  wolny  Syreny  z 17 m,po zagraniu ręką przez naszego gracza,ale kończy się  na strachu.W  69 min.przełomowa  akcja meczu.Długie podanie w kierunku Przemka Małeckiego wydaje się  łatwym łupem dla bramkarza,jednak Kamil  Kot źle oblicza lot piłki i ta spada za jego plecy.tam przejmuje ją  czujny Przemek Małecki i  podwyższa  wynik spotkania  na 2-0.w 75 min.Adasia Wąsowskiego zmienia Mariusz Łochnicki i już  po chwili staje oko w oko z bramkarzem gości,ale minimalnie chybia.Kolejna zmiana w Orle.Plac gry  opuszcza Krzysiu Rama a wchodzi Sebastian Szczypiński.Końcówka  spotkania to  koncert gry Orła.Najpierw  w  84 min.  na 3-0  podwyższa  Grzesiu Mróz.Po  chwili  powinno być wyżej,ąle z 5 m. Mariusz Łochnicki trafia w bramkarza.Trwa napór gospodarzy.W następnej akcji znów  przed bramkarzem z Młynar tylko Bartek Szczypiński i tym razem się  nie myli.Jest  już 4-0 dla Orła.Nie zwalnia tempa  Bartek Sczypiński.Znów pędzi na bramkę gości,ale tym razem skutecznie obsługuje Mariusza Łochnickiego a ten podwyższa na 5-0.Goście  nie zdążyli pozbierać  się  po piątym "ciosie" a już  w doliczonym czasie gry swój kunszt  pokazał  Kapitan Orła Grzegorz Mróz,Kapitalnie uwolnił się  od obrońcy i  niczym  expres popędził  na bramkę,ustalając  wynik spotkania.

Świetny  mecz w wykonaniu naszej drużyny.Jest  w końcu  przełamanie  bramkowe.,chociaż  pierwsza połowa tego nie potwierdzała.Bardzo  pewnie w bramce Łukasz Radzikowski.Obrona to spokój  i  doświadczenie Jakuba Rogowskiego.Dużo  dobrego  działo się  w lini pomocy,ale swój dzień  miał  Bartek Szczypiński,i szkoda tylko,że  nie zakończył  tego  przynajmniej hattrickiem.Niezwyle pracowity  Przemek Małecki zwieńczył  to golem,ale  klasą  dla siebie był  Grzesiu Mróz,który dzielił  i rządził  na  boisku i przypieczętował  to dwoma pięknymi golami.No i świetne zmiany.Z  dobrej strony  pokazał się  Piotr Kurzac,podobnie jak  Sebastian Szczypiński.A  wejście Mariusza Łochnickiego  jako Jokera-pierwsza klasa.Zresztą  gola  mógł  mu  osobiście pogratulować  brat Andrzej Łochnicki,grający  na codzień w III ligowym Starcie Działdowo.