2018-05-12, 15:00:00

Sponsorzy

Zostań sponsorem Klubu

I ty możesz zostać sponsorem klubu Lks Orzeł Janowiec Kościelny.
Wystarczy kupić bilet na mecz,przekazać nagrodę do losowania w trakcie meczu,wpłacić
pieniądze na konto klubu czy też zapisać się do Klubu Kibica i regulować co miesiąc składki.
Liczy się każda złotówka.Nie zwlekaj-pomóż drużynie.

• autor: wilamowski, 2014-05-07 20:09

Lks Orzeł  pożegnał  się  z Wojewódzkim Pucharem Polski,przegrywając  z Olimpią Olsztynek 1-3.

W  walce o ćwierćfinał  WPP. lepszy czwartoligowiec,ale  Lks Orzeł   okazał  się   godnym rywalem.Już  w 5 min.mogło być  prowadzenie gospodarzy.Po świetnej akcji lewą  stroną,pięknym strzałem popisał  się  Paweł  Szypulski,ale  równie dobrze interweniował bramkarz Olimpii.Oba zespoły  grały  agresywnie,ale zgodnie z przepisami.W 17 min.goście obejmują prowadzenie.Kiksuje nasz obrońca,a z prezentu korzysta Kamil Pawlak i z bliskiej odległości  pakuje  piłkę  do  siatki.Po  zdobyciu gola,rywale przejmują  inicjatywę.Najpierw strzał  z rzutu wolnego z 17m  mija słupek bramki.Chwilę  póżniej dwie okazje na podwyższenie ma Mateusz Różowicz,ale  na posterunku jest  Łukasz Radzikowski.Orzeł   kontratakuje i po  solowej akcji  Jakuba Rogowskiego  jest  remis.Nasz zawodnik lobuje  wychodzącego  z bramki Rafała Wysockiego i  piłka ląduje w olsztyneckiej bramce.Końcówka pierwszej połowy to  piękny strzał  z dystansu Grzesia Mroza,z trudem  obroniony przez bramkarza gości oraz przedniej marki próba Pawła Szypulskiego.Po jego strzale  piłka minimalnie minęła "okienko" bramki.W tym czasie na kontry liczyła Olimpia i na min. przed końcem pierwszej połowy udało  się  wymanewrować  naszą  obronę  i w sytuacji dwóch na dwóch pewnym egzekutorem  został Marcin Wronka.

Druga odsłona zaczyna się  od  znakomitej sytuacji Orła.Piłkę  dogrywa Paweł  Szypulski a głową  strzela Grzegorz Mróz,ale broni  goalkiper Olimpii.Dwie minuty później klasyczna kontra Olimpi i kapitalna obrona Łukasza Radzikowskiego.Od  55  min.na boisku   rządzi Orzeł.Najpierw  sama na sam z bramkarzem gości  jest Paweł  Szypulski ale  w idealnej sytuacji  górą  bramkarz.Pięć  minut później potężny strzał  Pawła- obok słupka.69  i 70 min to dwie wyborne okazje Grzesia Mroza.Najpierw setka,ale  strzał   wprost w leżącego bramkarza a następnie  "petarda " z 16m,ale obok słupka.Końcowy  kwadrans to znów  przewaga   Olimpi i dwie swietne okazje  do  zdobycia gola,ale efektownie broni Łukasz Radzikowski.W 82min.do remisu mógł  doprowadzić Mateusz Lewikowski, ale  jego  strzał  z 4 m. do pustej  bramki w ostatniej chwili zablokował  obrońca gości. Na  trzy  min.przed końcem meczu kontrowersyjna sytuacja przed naszym polem karnym.Mateusz Różowicz zdaniem sędziego  w  prawidłowy  sposób odbiera piłkę  naszemu obrońcy  i  zdobywa gola .Protestujący  jakub Górny  otrzymuje zóty kartonik,a że  jest  to  już  drugi  w tym meczu,to  opuszcza plac  gry.Rywale  mają  jeszcze  jedną  szansę na zmianę  wyniku,ale piękną  paradą  popisuję się Łukasz Radzikowski.

Olimpia Olsztynek awansowała do  kolejnej rundy,ale przy  odrobinie szczęścia( i precyzji)  to  Orzeł  mógłby  się  cieszyć  z awansu.Ciekawy  mecz,mnóstwo sytuacji  bramkowych,parad  bramkarskich i piękne bramki.Godne  pożegnanie z Pucharem.

Mks Olimpia Olsztynek -Wysocki,Rykowski,Panikowski,Michałowski,Kowalski,Pawlak,Szantar,Pechta,Wronka,Łuczak,Różowicz

Lks Orzeł -Radzikowski,Górny,Rólka,Łochnicki,Rutkowski,Rogowski,Małecki,Wąsowski,Mróz,Szypulski,Szczypiński

17' 0-1 Kamil Pawlak

33' 1-1 Jakub  Rogowski

44' 1-2 Marcin Wronka

87' 1-3 Mateusz Różowicz